Zde naleznete co se u nás děje a co plánujeme

Další plánované akce

Velké poděkování zájezdovým dopravcům z celé ČR

Vážení a milí,

dnes bychom moc rády poděkovaly dalším hrdinům, a to zájezdovým dopravcům z celé ČR, které přes vlastní existenční problémy neopustila štědrost a společně nás podpořili neuvěřitelnými 17 800,-kč. Bylo Vás hodně přes 300, děkujeme! Tato sbírka vznikla v rámci: Za autobusy - Iniciativa pro záchranu zájezdové autobusové dopravy - www.zaautobusy.cz

Jejich autobusy již 10 měsíců stojí kvůli Covid opatřením a ještě minimálně několik měsíců budou bez zakázek, ale přesto je nutné autobusy splácet a platit další náklady, které měsíčně šplhají do statisíců. Mnoho dopravců se dostalo do neřešitelných existenčních problémů. Společně se složili na uspořádání prezentace svojí situace, na kterou se ministr Havlíček nepřišel ani podívat. A jelikož se jich sjel obrovský počet, vybrali mezi sebou více než bylo na úhradu pronájmu plochy atp. potřeba, přebývající peníze poslali nám.

Této pomoci si velmi vážíme a zároveň Vám všem dopravcům moc držíme palce, ať tuto zlou dobu překonáte, potřebujeme Vás! Bez Vaší dopravy od domu k domu pro děti a hendikepované se speciálními požadavky se neobejdeme, držte se!

S velkými díky, hlubokou úctou a respektem

Vaše Dobrodějky

Úspěšná certifikace CT týmu

Milí přátelé, dnes pro Vás máme skvělou zprávu. Představujeme Vám náš úspěšně certifikovaný canisterapeutický tým, Míšu s Rozárkou. Zkoušky byly týmu z důvodu Covid několikrát zrušeny a v neděli hned na poprvé a s úspěchem holky zkoušky složily.

Zároveň velmi děkujeme Vy rozhodujete, my pomáháme , NF Tesco , za finanční podporu certifikace týmu a canisterapie pro naše klienty.

23-26. 12. 2020 - Vánoce na horách pro děti z DD 

Z důvodu Covid opatření zrušeno

Vánoce pro děti, které si ani přes Vánoce nevezme nikdo z rodiny domů. Toto období je pro děti obzvlášť smutné. Změna prostředí a společnost kamarádů dobrovolníků a oblíbených vychovatelů dětem, které by i na štědrý den zůstaly v dětském domově, velmi pomůže. Děti zažijí Vánoce jak mají být, včetně slavnostní večeře, vyhlížení ježíska, nadílky i tradic.

Rouškošití v době koronavirové

V době mimořádných opatření jsme nemohly jezdit ani za dětmi, ani za hendikepovanými kamarády. Pomáhat jsme ale nepřestaly. Šily jsme roušky pro děti z dětských domovů, náhradních a sociálně slabých rodin, hendikepované, ale i seniory a pracovníky v přímé péči. Našily a rozvozily jsme více než 500 roušek.

Pomáháme seniorům

Dobrodějky pomáhat nepřestaly. V současné situaci jsou nejvíce ohrožení senioři, proto jsme se rozhodly zaměřit naši pomoc právě na ně, ač nejsou naší cílovou skupinou. Doučování dětí nyní probíhá jen přes vzdálený přístup, máme tedy čas pomoci seniorům s rozvozem potravin.

Preventivní opatření v dětských domovech

Vážení a milí, v důsledku preventivních opratření dětských domovů v reakci na šíření COVID-19, která plně respektujeme , jsme nuceni omezit naši činnost. Tam, kde nebude možný přímý kontakt,  využijeme v případě zájmu moderních technologií ;-) Pravidelná doučování tedy budou moci probíhat například pře skype ;-)

             Alternativa výroční zprávy 2019