Zde naleznete co se u nás děje a co plánujeme

 

Prosíme o pomoc se sbírkou na tábor pro děti

Krásný den všem!

15. 7. 2019  vyrážíme s dětmi z dětských domovů a náhradních i sociálně slabých rodin na tábor, na který už se všichni moc těšíme.

Aby byl tábor pro děti co nejlepší, potřebovali bychom i Vaši pomoc.

Náklady na tábor pro 50 a více dětí, včetně programu, ubytování, stravy a dopravy přesahují 200 000,-Kč. Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek i šíření naší sbírky dál. Žádná částka není malá a každá pomoc se počíta ;-)

Přes portál Darujme a skrze tlačítka, která vidíte vlevo, je to velmi snadné a bezpečné.

Předem velice děkujeme i za sdílení. Věříme, že s Vámi to dokážeme!

18. 5. 2019 - Potravinová sbírka

V sobotu budeme sbírat potraviny v Kauflandu  u plynárny na Praze 4. Nasbírané potraviny poputují  dětem z dětských domovů, sociálně slabých a náhradních rodin, nezapomeneme ani na naše kamarády z Nalžovického zámku a pomůžeme i mentálně postiženým maminkám s dětmi.

Za tuto příležitost pomoci moc děkujeme Potravinové bance Praha

19. - 21. 5. Olympiáda dětských domovů

Věděli jste, že děti z dětských domovů mají svou olympiádu? A jsou opravdu šikovné. Jstou vždy dny plné skvělých výkonů, fairplay, přátelství, emací a dojetí. Na tuto akci jezdíme už několikátým rokem, tedy ještě dříve než Dobrodějky vznikly.

Soutěžit budou děti ze dvou dětských domovů, se kterými spolupracujeme, ale fandit budeme všem, protože všechny si to zaslouží ♥

1. - 2. 6. Dětský den

Pod záštitou Středočeského kraje a se spřátelenou organizací pořádáme integrační dětský den pro všechny naše děti a veřejnost.

Budte srdečně zváni. Více info se dozvíte z letáku hned vedle ;-)

15. - 21. 7. 2019 - Letní Dobro♥tábor

Na náš tábor, na který vyrážíme s dětmi z dětských domovů a náhradních i sociálně slabých rodin,  už se všichni moc těšíme.


Děti z dětských domovů a znevýhodněného prostředí, jsou děti, které mají pro život horší podmínky, aniž by za to mohly, či něco provedly. Zkrátka platí za chyby nás dospěláků, či nepřízeň osudu a to není fér.

Proč je náš tábor pro děti tak moc důležitý a proč to děláme?


♥ Přijde Vám samozřejmé odjet v létě aspoň na chvíli mimo domov? Pro naše děti to samozřejmé není, ale my jim to umožníme.
♥ Považujete za běžné umět například plavat? Ne všechny děti mají rodiče, které je to naučili, my to děti naučíme.
♥ Vnímáte jako normální, že zahrnujete své děti láskou a pozorností? Naše děti to štěstí nemají. Starají se o ně skvělí vychovatelé, kteří ale svou péči musí děnně rozdělovat mezi 8 dětí najednou. Naši dobrovolníci, kteří jsou pro děti dospělými kamarády, na rozdávání lásky a pozornosti mají prostoru více. Našich akcí se účastní velký počet dobrovolníků, aby si děti užily individuální přístup, který jim v životě chybí.


Náš letní tábor bude pro 50-60 dětí. Na programu budou vzdělávací, sportovní, rozvojové a přitom zábavné aktivity po celý den. Děti čeká i canisterapie, arteterapie a mnoho dalšího. Večerní táborák, noční bojovka, diskotéka ani karneval samozřejmě nebudou chybět. Za dětmi přijedou zajímaví hosté.

3. - 10. 8. - Pomoc s létem na Barce

Děti z dětských domovů pomoc jen nepřijímají, ale také poskytují. Důkazem toho jsou dvě starší slečny z dětkého domova v Novém Strašecí, které spolu s jednou Dobrodějkou pojedou pomáhat s létem na chatu Barku, kde jsme si v zimě všichni užili vánoce a březnovou lyžovačku 

Další aktivity v průběhu léta

V průběhu léta budeme domovům k dispozici a budeme brát děti, které by jinak zůstaly v domově na různé akce.

V plánu je například sjiždění řeky, putování po hradech a zámcích, návštěva trempů a přespání v jeskyni ;-)