Zde naleznete co se u nás děje a co plánujeme

 

Prosíme o pomoc se sbírkou na tábor pro děti

Krásný den všem!

15. 7. 2019  vyrážíme s dětmi z dětských domovů a náhradních i sociálně slabých rodin na tábor, na který už se všichni moc těšíme.

Aby byl tábor pro děti co nejlepší, potřebovali bychom i Vaši pomoc.

Náklady na tábor pro 50 a více dětí, včetně programu, ubytování, stravy a dopravy přesahují 200 000,-Kč. Budeme vděční za jakýkoliv příspěvek i šíření naší sbírky dál. Žádná částka není malá a každá pomoc se počíta ;-)

Přes portál Darujme a skrze tlačítka, která vidíte vlevo, je to velmi snadné a bezpečné.

Předem velice děkujeme i za sdílení. Věříme, že s Vámi to dokážeme!

Sbírka pro Lindu

Dáváme lásku dětem z dětských domovů i hendikepovaným. To je naše motto. A leukémie je pořádný hendikep, na který jen láska nestačí. Linda je mladá žena, která právě oslavila 23 let. Tato nemoc se jí 9 měsíců po transplantaci vrátila. Linda nám začala pomáhat rozdávat lásku dětem z dětských domovů, ale navštívit je již nestihla - kvůli léčbě nyní mezi děti nemůže, nemůže spoustu věcí. Její imunitní systém byl cíleně zlikvidován, nebezpečná je pro ni nyní jakákoliv infekce, tedy i potravina bez ochranného obalu, či načatá déle než pár hodin/ někdy minut. Co není zkonzumováno okamžitě již dojíst nemůže. Nyní je v nemocnici, ale za pár dní bude muset do nemocnice denně dojíždět spoustu kilometrů, nesmí ale využít hromadnou dopravu. Proč Vám o tom píšeme? Její přátelé Lindě chtěli založit transparentní účet na pomoc s pokrytím těchto nemalých nákladů spojených s léčbou leukémie. To je ale u fyzické osoby trestné... Proto jsme se rozhodli pomoci alespoň zaštítěním této sbírky. Chcete li vědět více o podmínkách sbírky, nakládáním s financemi a způsobu jejich vyúčtování, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme 😉

Transparentní sbírkový účet Linda: 2001637205/2010

15. - 21. 7. 2019 - Letní Dobro♥tábor

Na náš tábor, na který vyrážíme s dětmi z dětských domovů a náhradních i sociálně slabých rodin,  už se všichni moc těšíme.


Děti z dětských domovů a znevýhodněného prostředí, jsou děti, které mají pro život horší podmínky, aniž by za to mohly, či něco provedly. Zkrátka platí za chyby nás dospěláků, či nepřízeň osudu a to není fér.

Proč je náš tábor pro děti tak moc důležitý a proč to děláme?


♥ Přijde Vám samozřejmé odjet v létě aspoň na chvíli mimo domov? Pro naše děti to samozřejmé není, ale my jim to umožníme.
♥ Považujete za běžné umět například plavat? Ne všechny děti mají rodiče, které je to naučili, my to děti naučíme.
♥ Vnímáte jako normální, že zahrnujete své děti láskou a pozorností? Naše děti to štěstí nemají. Starají se o ně skvělí vychovatelé, kteří ale svou péči musí děnně rozdělovat mezi 8 dětí najednou. Naši dobrovolníci, kteří jsou pro děti dospělými kamarády, na rozdávání lásky a pozornosti mají prostoru více. Našich akcí se účastní velký počet dobrovolníků, aby si děti užily individuální přístup, který jim v životě chybí.


Náš letní tábor bude pro 50-60 dětí. Na programu budou vzdělávací, sportovní, rozvojové a přitom zábavné aktivity po celý den. Děti čeká i canisterapie, arteterapie a mnoho dalšího. Večerní táborák, noční bojovka, diskotéka ani karneval samozřejmě nebudou chybět. Za dětmi přijedou zajímaví hosté.

3. - 10. 8. - Pomoc s létem na Barce

Děti z dětských domovů pomoc jen nepřijímají, ale také poskytují. Důkazem toho jsou dvě starší slečny z dětkého domova v Novém Strašecí, které spolu s jednou Dobrodějkou pojedou pomáhat s létem na chatu Barku, kde jsme si v zimě všichni užili vánoce a březnovou lyžovačku 

Další aktivity v průběhu léta

V průběhu léta budeme domovům k dispozici a budeme brát děti, které by jinak zůstaly v domově na různé akce.

V plánu je například sjiždění řeky, putování po hradech a zámcích, návštěva trempů a přespání v jeskyni ;-)