Zde naleznete co se u nás děje a co plánujeme

Další plánované akce

28. 11. 2020 - Karneval

Sokol Zlíchov: Nad Zlíchovem 255, Praha 5

Integrační den pro děti. Den plný soutěží a zábavy.

14-18 hod

Děti se mohou těšit na skákací hrad, korálkovací dílničku, ukázku canisterapie, malování na obličej, přehlídku masek a soutěže o ceny.23-26. 12. 2020 - Vánoce na horách pro děti z DD

Vánoce pro děti, které si ani přes Vánoce nevezme nikdo z rodiny domů. Toto období je pro děti obzvlášť smutné. Změna prostředí a společnost kamarádů dobrovolníků a oblíbených vychovatelů dětem, které by i na štědrý den zůstaly v dětském domově, velmi pomůže. Děti zažijí Vánoce jak mají být, včetně slavnostní večeře, vyhlížení ježíska, nadílky i tradic.

Rouškošití v době koronavirové

V době mimořádných opatření jsme nemohly jezdit ani za dětmi, ani za hendikepovanými kamarády. Pomáhat jsme ale nepřestaly. Šily jsme roušky pro děti z dětských domovů, náhradních a sociálně slabých rodin, hendikepované, ale i seniory a pracovníky v přímé péči. Našily a rozvozily jsme více než 500 roušek.

Pomáháme seniorům

Dobrodějky pomáhat nepřestaly. V současné situaci jsou nejvíce ohrožení senioři, proto jsme se rozhodly zaměřit naši pomoc právě na ně, ač nejsou naší cílovou skupinou. Doučování dětí nyní probíhá jen přes vzdálený přístup, máme tedy čas pomoci seniorům s rozvozem potravin.

Preventivní opatření v dětských domovech

Vážení a milí, v důsledku preventivních opratření dětských domovů v reakci na šíření COVID-19, která plně respektujeme , jsme nuceni omezit naši činnost. Tam, kde nebude možný přímý kontakt,  využijeme v případě zájmu moderních technologií ;-) Pravidelná doučování tedy budou moci probíhat například pře skype ;-)

             Alternativa výroční zprávy 2019